Zasady gry w pokera – jak grać żeby wygrywać?

zasady gry w pokera

Poker jest grą karcianą, w której rozgrywka toczy się pomiędzy graczami, a zasady gry w pokera są bardzo proste. Rozdający nie ma wpływu na grę, rozdaje wyłącznie karty, jak i wypłaca wygrane. Kluby i kasyna pokerowe zarabiają na tejże grze, pobierając procent od wygranych, albo też pobierając opłatę od graczy. Istnieją oczywiście wersje pokera, które są dostosowane w taki sposób, aby możliwie było granie przeciwko osobie rozdającej. Jednakże oryginalna gra pokerowa, w której bierze udział wielu graczy, polegają na rywalizowaniu między graczami.

zasady gry w pokera
Podstawowe zasady gry w pokera – jak grać żeby wygrywać pieniądze?

Istnieje conajmniej kilka wersji gry w pokera, niemniej wszystkie mają taki sam cel, którym jest zbudowanie najlepszego układu karty : we wszystkich grach wykorzystywany jest taki sam ranking układów pokerowych. Rozgrywka kończy się w momencie odsłonięcia kart przez graczy, którzy pozostali jeszcze w grze. Później porównuje się uzyskane układy. Wygrywa gracz z najwyższym układem pokerowym. Gry mogą różnić się pomiędzy sobą kolejnością rozdawania, przebiegiem rund licytacji, albo systemem licytacji. 

Ten przewodnik ma pomóc w zrozumieniu tej niezwykłej gry karcianej, jak i opanowaniu zasad gry w pokera. W poniższym tekście znajdą się informacje na temat pokera, które pomogą w staniu się profesjonalnym graczem. 

Jak grać w pokera? Proste zasady gry

Przebieg gry zależny jest od wersji samego pokera. W wybranych wersjach obowiązują wybrane procedury obstawiania i rozdawania kart. Zatem, aby móc zaspokoić potrzebę wszystkich fanów tejże gry, opiszemy poniżej procedurę gry w czterech najpopularniejszych wersjach, które poniżej w kilku zdaniach chcemy Wam przybliżyć żeby łatwiej zrozumieć zasady gry w pokera

Poker Straight:

Jest to jedna z łatwiejszych wersji pokera, w której nie wymagane jest doświadczenie, ani podejmowanie decyzji. W tejże grze gracz obstawia zakłady jeszcze przed rozdaniem (Ante) i rozdaje się po 5 kart. Następny etap to runda licytacji, w której wszyscy gracze odsłaniają własne karty, porównuje się układy. Wygrywa gracz z najwyższym układem pokerowym. 

poker online legalnie w polsce
Legalne gry karciane w Polsce w Betgames

Poker Texas Holdem:

Poker Texas Holdem stanowi jedną z najpopularniejszych gier w pokerze. Odmiana ta jest dostępna nie tylko w kasynach online, ale również w tradycyjnych kasynach.

Pierwszym etapem jest wniesienie zakładu Ante przez każdego z graczy. Następnie wszyscy gracze dostają po dwie karty, które widoczne są wyłącznie dla nich. Później rozpoczyna się runda licytacji, gracze mają prawo do podbijania, sprawdzania, albo też pasowania. Kolejny krok to wyłożenie flopa przez rozdającego. Składa się on z trzech kart wyłożonych na stół.

Następnie rozpoczyna się kolejna runda licytacji, później rozdawana jest czwarta karta, odbywa się następna runda licytacji i rozdaje się ostatnią kartę. Wtedy to dochodzi do ostatniej, najbardziej agresywnej rundy licytacji. Gracze, którzy pozostali jeszcze w grze odsłaniają dwie karty i gracz, którego 2 własne karty wraz z 5 kartami wspólnymi utworzą najwyższy układ 5 kart, wygrywa całą pulę. 

Poker 7-Card Stud:

Swego czasu była to najpopularniejsza na całym świecie gra pokerowa, do czasu gdy na jej miejscu pojawił się Poker Texas Hold’em. W wersji pokera 7-card Studio, tak samo jak w Texas Hold’em gra rozpoczyna się od obstawiania zakładu Ante. Gracze otrzymują po 2 karty. Później odbywa się runda licytacji, po której to każdy z graczy otrzymuje 1 kartę odkrytą i dochodzi do kolejnej rundy licytacji. Taka sama procedura odbywa się do czasu, gdy każdy z graczy będzie mieć po 2 karty zakryte, jak i 5 kart odkrytych. Po odbyciu ostatniej rundy licytacji wszyscy gracze odsłaniają swoje karty i wygrywa ten z nich, który będzie mieć najlepszy układ pięciu kart z 7 dostępnych. W niektórych przypadkach mogą być wykorzystywane karty wspólne. 

Legalny bukmacher Oferta bonusów Kod promocyjny
STS.pl 29 PLN bez depozytu Kod: BETONLINE
Superbet.pl 34 PLN freebet Kod: BETONLINE
eFortuna.pl 2230 PLN w bonusach Kod: BETONLINE
Betfan.pl 600 PLN cashback Kod: BETONLINE
eWinner.pl 110 PLN bez ryzyka Kod: BETONLINE

Poker Pięciokartowy Dobierany (5-Card Draw):

Poker pięciokartowy dobierany jest wersją gry, która została dostosowana do gry w wideopokera. W tejże grze uczestnicy otrzymują po pięć kart zakrytych. Później rozpoczyna się runda licytacji. Po jej zakończeniu gracze mają za zadanie wybrać karty, które chcą wymienić. Oddają je rozdajacemu i otrzymują od niego nowe karty, tak aby tworzyły one łącznie pięciokartowy zestaw. Odbywa się ostatnia runda licytacji, po której to odsłaniane są karty. 

Reguły gry w pokera

Reguły gry w Pokera są dosyć łatwe, niemniej jednak różnią się w wybranych wersjach gry. Najważniejsze zasady gry w pokera, jak i ranking układów pokerowych są za każdym razem takie same. Aby nie doszło do katastrofy trzeba bardzo dokładnie zapamiętać układy kart. Poniżej prezentujemy układy pokerowe w kolejności począwszy od najniższego do najwyższego : 

Wysoka karta (High Card):

Wysoka karta jest nazwą ręki, w której karty nie będą tworzyły żadnego układu. Siła ręki z dwoma takimi samymi kartami zależna jest od kickera, który stanowi drugą co do wartości kartę. Przykładowo ręką, w której są Walet i As wygra z ręką, w której są 9 i As, gdyż As to wysoka karta, a Walet jest kickerem. 

Para (Pair):

Dwie identyczne karty to para. W razie porównania dwóch identycznych par, tak samo jak w wypadku wysokiej karty decyduje kicker. 

Darmowe 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Dwie pary (Two Pairs):

Dwie pary identycznych kart. Piąta karta to kicker, który jest decydujący podczas porównywania tych samych par. 

Trójka (Three of a Kind):

Ręka wraz z trzema identycznymi kartami. Trójka to chociażby układ : J, J, K, J, W.

Strit (Straight):

Strit jest układem pięciu kolejnych kart w dowolnym kolorze. Przykładowo 4, 5, 6, 7 i 8. 

Kolor (Flush):

To układ 5 kart w dowolnych wartościach, w takim samym kolorze. Chociażby ręką, w której jest J, K, 6, 5 i 4 Pik to kolor Pik. W przypadku porównywania kilku układów z kolorem decyzyjna jest wysoka karta. 

Full (Full House):

Ręka z trójką i parą. Przykład fulla to zestaw : J, J, K, K, K. 

Kareta (Four of a Kind):

To układ wraz z 4 kartami z taką samą wartością. Istnieje również podobny układ zwany piątką, który możliwy jest wyłącznie w grach z Jokerem. 

Poker (Straight Flush):

To połączenie Strita i Koloru. Na rękę składa się pięć kolejnych kart w takim samym kolorze. 

Poker królewski (Royal Flush):

Jest to układ, który skalda się z kart od 10, aż do Asa. Pokerem królewskim jest chociażby ręką z 10, J, W, K i A Pik. Jest to najsilniejszy układ pokerowy. 

Jak widać zasady gry w pokera są bardzo łatwe, dla większości graczy wystarczy kilka rund gry żeby opanować sztukę gry w tę wspaniałą grę karcianą, którą można teraz bezpłatnie obstawiać z bonusem bez depozytu na www.STS.pl (kod promocyjny „BETONLINE”). Oczywiście doświadczenie jest bardzo ważne w grach karcianych jak poker online czy bakarat, ale podstawy gry wystarczą żeby cieszyć się rozgrywką jaką zapewnia graczom poker.

____________
Udział w nielegalnych grach hazardowych jakim jest kasyno i poker w internecie jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Author: editor

Leave a Reply

Your email address will not be published.